top of page

Prawo rodzinne – Żyrardów

Nasza kancelaria w Żyrardowie świadczy usługi z zakresu prawa rodzinnego. Oferujemy pomoc w formie doradztwa, sporządzania pism w postępowaniu sądowym i pozasądowym oraz reprezentacji przed sądem, w postępowaniach o:

  • rozwód,

  • separację,

  • alimenty (w tym podwyższenie, obniżenie alimentów oraz uchylenie obowiązku alimentacyjnego),

  • uregulowanie kontaktów z dziećmi,

  • ograniczenie i pozbawienie władzy rodzicielskiej,

  • ustanowienie rozdzielności majątkowej pomiędzy małżonkami,

  • umowy majątkowe małżeńskie, alimenty, podwyższenie alimentów, przysposobienie, ustanowienie opieki lub kurateli)

Rozwody – adwokat 

Potrzebujesz pomocy adwokata specjalizującego się w rozwodach? Zapraszamy do kontaktu z naszą kancelarią. Nie tylko dzielimy się naszą wiedzą specjalistyczną, ale również dbamy o to, by zapewnić naszym klientom możliwie wysoki komfort psychiczny na wszystkich etapach trwania sprawy rozwodowej. Warto wiedzieć, że w większości przypadków powinniśmy dążyć do zawarcia satysfakcjonującego porozumienia pomiędzy obojgiem małżonków jeszcze na drodze przedsądowej. Dzięki temu możliwe jest skrócenie czasu trwania procesu rozwodowego. Co więcej, pozwala to na szybsze ustalenie szczegółów dotyczących wykonywania władzy rodzicielskiej oraz utrzymywania kontaktów z dzieckiem lub dziećmi po rozwodzie, a także odpowiedni podział wspólnego majątku. Dzięki pomocy doświadczonego adwokata rozwód zostanie przeprowadzony sprawnie, z zachowaniem wysokich standardów. Będziemy dla Ciebie wsparciem na każdym etapie postępowania i zadbamy o to, by wszystkie czynności zostały wykonane nie tylko prawidłowo, ale też w odpowiednim terminie.

Jak złożyć pozew o rozwód?

Najważniejszym dokumentem w postępowaniu rozwodowym jest pozew o rozwód. Jest to pismo procesowe wszczynające postępowanie, czyli rozpoczynające procedurę. Jego prawidłowe sporządzenie jest więc kluczowe. Pozew rozwodowy zawierający błędy może bowiem prowadzić do zwrotu wniosku i zakończenia sprawy. Zastanawiasz się, jak prawidłowo napisać i złożyć pozew o rozwód? Nie musisz robić tego samodzielnie. Możesz skorzystać w tej kwestii z pomocy adwokata specjalizującego się w rozwodach. Profesjonalny pełnomocnik wie, jakie informacje należy w nim zawrzeć oraz dobierze odpowiedni rodzaj i ilość załączników. W efekcie postępowanie będzie krótsze, a powód nie będzie wzywany do uzupełnienia braków formalnych. Do sporządzenia pozwu o rozwód niezbędny jest zupełny odpis aktu małżeństwa, skrócone akty odpisów urodzenia małoletnich dzieci, a także umowy majątkowe małżeńskie, faktury i rachunki na okoliczność utrzymania i wychowania małoletnich oraz potwierdzenie dokonania opłaty sądowej i skarbowej.

Alimenty

Zapraszamy na konsultację z naszym adwokatem również w sprawie alimentów. Nie każdy wie, że postępowanie alimentacyjne może być prowadzone nie tylko w zakresie sprawy rozwodowej, ale również w przypadku związków partnerskich. Zajmujemy się także sprawami dotyczącymi ich podwyższenia lub obniżenia alimentów i przypadkami wygaśnięcia obowiązku alimentacyjnego. Korzystając z usług kancelarii, zyskasz więc kompleksową pomoc w uzyskaniu alimentów na dziecko. Sporządzimy dla Ciebie pozew o alimenty, weźmiemy udział w ewentualnych mediacjach pomiędzy stronami, a także będziemy Cię reprezentować podczas postępowania sądowego. Pracujący u nas adwokaci mają wieloletnie doświadczenie w sprawach o alimenty.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z usług naszej kancelarii w Żyrardowie. Aby umówić się na konsultację, wystarczy zadzwonić pod numer podany na stronie.

bottom of page